0

Separator powietrza

Separatory powietrza to urządzenia służące do usuwania powietrza w instalacjach c.o. Obecność tych czynników powodować może uszkodzenia elementów systemu, doprowadzając tym do konieczności ich wymiany. W związku z tym warto zaopatrzyć się w profesjonalny separator powietrza, dzięki któremu częste wymiany instalacji nie będą konieczne. Produkty z tej kategorii, pochodzące od kluczowych w branży marek, możesz kupić w naszym sklepie internetowym.

Producenci, z którymi zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę, doceniani są przede wszystkim za wyjątkową wytrzymałość produktów należących do ich asortymentu. Wśród nich znajdują się m.in. marki takie, jak Flamco – grupa odpowiedzialna za projektowanie oraz produkcję podzespołów wykorzystywanych w instalacjach ogrzewania oraz klimatyzacjach. Dlaczego zaufało im tak wielu klientów? Przekonasz się o tym, kupując separatory powietrza w sklepie internetowym Poseidon!

Dlaczego warto wyposażyć instalację w separator powietrza?

Gaz w instalacji, którego odkładaniu się zapobiega separator, powoduje wiele niekorzystnych zjawisk, docelowo prowadząc do konieczności wymiany uszkodzonej części systemu, a nawet jego całości. Powietrze, zarówno w formie pęcherzyków jak i to rozpuszczone, musi zostać w odpowiedni sposób wydalone. W związku z tym profesjonalny separator powietrza warto zakupić już na początkowym etapie planowania montażu nowej aparatury. Jeśli posiadasz instalację sporych rozmiarów, zachęcamy do zastosowania centralnej separacji powietrza umiejscowionej za wymiennikiem ciepła lub kotłem c.o.. Dzięki temu jej żywotność będzie znacznie dłuższa, a praca bardziej wydajna. Ponadto instalacja wyposażona w wysokiej jakości separator powietrza gwarantuje m.in. lepszą wydajność ogrzewania podłogowego, poprawę akustyki, zminimalizowanie ryzyka zniszczenia pomp cyrkulacyjnych oraz lepszy przepływ ciepła na ogrzewanych powierzchniach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów z tej kategorii!


Kontakt ze sklepem