0

Detektory czadu , czujniki gazu , ozonatory

W naszym sklepie internetowym, oprócz niezbędnych elementów wyposażenia łazienki czy kuchni, znajdziesz również akcesoria, które pomogą Ci zadbać o bezpieczeństwo we własnym domu. Czujnik tlenku węgla czy dymu pozwala na wykrycie trujących substancji obecnych w powietrzu, często niewidocznych dla ludzkiego oka. Zamontowanie takich czujników w domu znacznie zmniejsza ryzyko zatrucia, które doprowadzić może nawet do śmierci. Naszym klientom oferujemy niezawodne czujniki pochodzące od zaufanych producentów. Dzięki nim możliwe staje się szybkie wykrycie zagrożenia oraz wyeliminowanie go, zanim szkodliwie wpłynie na zdrowie i samopoczucie domowników. Warto zaopatrzyć swój dom w czujniki tlenku węgla czy dymu, które wykryją trujące substancje z najbliższym otoczeniu.

Naszym klientom oferujemy również możliwość zakupu generatora ozonu, czyli urządzeń, które stosuje się do odkażania pomieszczeń oraz do usuwania z nich nieprzyjemnych zapachów.

Sposób działania czujników tlenku węgla

Czujnik tlenku węgla to urządzenie, którego zadaniem jest kontrolowanie stężenia tej substancji w pomieszczeniu. Jeśli przekroczona zostanie wartość 15%, wytworzy ono sygnał dźwiękowy oraz świetlny mający na celu zaalarmowanie domowników. Dzieje się tak, ponieważ w czujniku tlenku węgla zamontowany został półprzewodnik, który wchodzi w reakcję z ulatniającym się gazem – w wyniku tego procesu zmianie ulegają właściwości przewodzenia prądu, co uruchamia alarm. Urządzenie zapobiega zatruciom spowodowanym ulatniającym się silnie trującym dla ludzi gazem. W związku z tym czujnik tlenku węgla powinien znajdować się w każdym domu i mieszkaniu.

W sklepie internetowym Poseidon znajdziesz certyfikowane czujniki gazu i dymu oraz ozonatory powietrza cenionych w branży producentów takich, jak HONEYWELL, FireAngel czy TECH Sterowniki. Zapoznaj się z naszym asortymentem!


Kontakt ze sklepem