0

Ogrzewanie podłogowe Kategorie

W ofercie naszego sklepu nasi klienci mogą znaleźć ogrzewanie podłogowe. Takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne wśród klientów. Taki sposób ogrzewania może być wykorzystywany zarówno jako główne ogrzewanie pomieszczeń, jak i jako ogrzewanie dodatkowe. Ogrzewanie podłogowe bez problemu może być zastosowane zarówno w łazienkach i toaletach, jak i w pokojach dziennych. W naszym sklepie oferujemy ogrzewanie podłogowe wodne i ogrzewanie podłogowe elektryczne.

Ogrzewanie podłogowe wodne

W ogrzewaniu podłogowym wodnym najważniejszym elementem jest wykonany z metalu lub z tworzyw sztucznych system rur grzejnych, przez który przepływa ogrzana woda. System rur umieszcza się bezpośrednio na izolacji cieplnej i przeciwwilgociowej lub na wysokości 1 cm nad nią. System rur następnie zalewany jest warstwą jastrychu, na którym umieszczana jest warstwa wykończenia podłogi, czyli np. płytki ceramiczne, kamień, panele podłogowe, a nawet niektóre rodzaje parkietu.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne

W ogrzewaniu podłogowym elektrycznym najważniejszym elementem są umieszczone w podłodze maty grzewcze, kable grzewcze lub folie grzewcze, które przekazują wytwarzane ciepło do pomieszczenia. Tego typu ogrzewanie podłogowe wykorzystuje do wytwarzania ciepła energię elektryczną. Ilość i wysokość ciepła w elektrycznym ogrzewaniu podłogowym może być regulowana z zastosowaniem czujników temperatury lub termostatów.

Jakie są zalety ogrzewania podłogowego?

Korzystanie z ogrzewania podłogowego w domu lub mieszkaniu ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość zredukowania kosztów eksploatacyjnych budynku. Ogrzewanie podłogowe nie powoduje tez przesuszenia powietrza w pomieszczeniach. Większa wilgotność powietrza sprawia, że znacznie zmniejsza się namnażanie obecnych w nim roztoczy. Ten sposób na ogrzewanie domu ma także pozytywny wpływ na rozkład temperatury w pomieszczeniach, bardziej przyjazny dla organizmu człowieka.

Instalacja ogrzewania podłogowego nie jest widoczna, dzięki czemu masz możliwość zaaranżowania większej przestrzeni według indywidualnych upodobań. Ponadto konieczność walki z nadmiarem kurzu, który często odkłada się w grzejnikach, nie będzie już Twoim problemem. Zapewniamy, że warto zapoznać się z ofertą ogrzewania podłogowego sklepu internetowego Poseidon!


Kontakt ze sklepem