0

Zawory , głowice , AKCESORIA

DANFOSS zawór termostatyczny kątowy RA-N 15

DANFOSS zawór termostatyczny kątowy RA-N 15
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 39,00 PLN
Stara cena: 80,00 PLN
Producent: DANFOSS
Model: 013G3903
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 15,00 PLN (przedpłata) 30,00 PLN (pobranie)
Opis produktu

Zawory typu RA-N z nastawą wstępną KĄTOWY 

Korpusy zaworów RA-N stosowane są w dwururowych instalacjach centralnego ogrze wania. Fabrycznie zawory zabezpieczone są czerwonymi kołpakami ochronnymi usuwany mi przed montażem głowicy. Powierzchnia zaworów jest niklowana. Korpusy zaworów są wyposażone w nypel samouszczelniający z uszczelnieniem typu O-ring. Zawór RA-N z nyplem samouszczelniającym jest wyposażony w nastawę wstępną o następującym zakresie:

RA-N 15: kv = 0.04 - 0.73 m3 /h

Wszystkie głowice serii RA mogą być stosowane z zaworami RA-N. Szybkie i trwałe połączenie następuje za pomocą systemu "click". Do odcinania zaworu nie powinno się używać kapturka ochronnego. Do tego celu służy pokrętło odcinające (nr katalogowy 013G5000).

Poza długością standardową zawór RA-N z nyplem samouszczelniającym jest dostępny w wersji wydłużonej, stosowanej głównie przy wymianie istniejących termostatów ręcznych. Dane techniczne zaworów RA-N w połączeniu z głowicami spełniają wymagania Polskiej Normy PN-EN 215:2005(U); PN-EN 215/A1:2006(U). Jakość wody obiegowej w systemie grzew czym powinna spełniać wymagania normy PN-93/C-04607. Przy obniżonej jakości wody należy się liczyć ze skróconą trwałością zaworu

Nastawa wstępna

Obliczona wartość nastawy wstępnej ustawiana jest bez narzędzi w następujący sposób: - zdjąć kołpak ochronny (lub głowicę) podnieść pierścień nastawczy i obrócić go do momentu pojawienia się wartości nastawy naprzeciwko znaku odniesienia, - zwolnić pierścień nastawczy. Ustawienie wstępne można wybrać z zakresu od 1 do 7, z odstępem 0,5. Przy ustawieniu N zawór jest całkowicie otwarty. Po wykonaniu nastawy wstępnej, można ją zabezpieczyć za pomocą pierścienia zabezpieczającego (013G0294).

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem