0

Systemy Solarne

HEWALEX ZESTAW SOLARNY 2TLP KOMPAKT 300HB

HEWALEX ZESTAW SOLARNY 2TLP KOMPAKT 300HB
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 7 799,00 PLN
Stara cena: 8 757,60 PLN
Producent: HEWALEX
Model: 92.42.33
Status: sprawdź dostępność
Wysyłka: 120,00 PLN (przedpłata) 200,00 PLN (pobranie)
Opis produktu

HEWALEX

 ZESTAW SOLARNY

HEWALEX  2TLP-KOMPAKT300HB

Symbol: 92.42.33

 

Zastosowanie

Zestaw solarny „HEWALEX 2 TLP-KOMPAKT300HB” przeznaczony jest do podgrzewania ciepłej wody użytkowej dla 2-4 osobowej rodziny. Elementem odróżniającym zestaw jest podgrzewacz zintegrowany z zespołem sterowniczo -pompowym oraz naczyniem przeponowym do układu solarnego. Zaletą tego rozwiązania jest brak dodatkowych elementów mocowanych na ścianie w miejscu montażu instalacji oraz wysoka estetyka wykonania urządzenia. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy potrzebne do zbudowania instalacji. Wyjątkiem są mocowania kolektorów słonecznych, które należy dobrać indywidualnie do miejsca ich montażu. W celu ułatwienia połączenia kolektorów słonecznych z podgrzewaczem zaleca się użycie przyłącza elastycznego będącego w naszej ofercie. Dodatkowo zestaw wyposażony jest w grupę bezpieczeństwa dla c.w.u. (zamontowane na podgrzewaczu: naczynie przeponowe do wody D11, zawór bezpieczeństwa 6 bar, armatura przyłączeniowa).

Zakres dostawy

2 X KOLREKTOR PŁASKI KS2000 TLP

 
 X2SZT
 
 
Płaskie kolektory słoneczne KS2000TLP przeznaczone są do ogrzewania wody użytkowej, wspomagania centralnego ogrzewania oraz ogrzewania wody w basenach kąpielowych. Kolektor KS2000TLP składa się ze zgrzewanego ultradźwiękowo absorbera miedzianego typu harfowego pokrytego wysokoselektywną warstwą eta plus firmy BlueTec (absorbcja 95%, emisja 5%), obudowy aluminiowej izolowanej cieplnie wełną mineralną, szyby strukturalnej o wysokiej przepuszczalności promieniowania słonecznego (91,6%, klasa U1)ze szkła hartowanego oraz aluminiowego obramowania. Obudowa kolektora jest lakierowane proszkowo w kolorze RAL 7022 (popielato-brązowym). Kolektor posiada cztery króćce przyłączeniowe z gwintem zewnętrznym ž”. Podstawową zaletą absorbera pokrytego warstwą eta plus jest o około 5% niższa emisja w stosunku do pokrycia z czarnego chromu, co przyczynia się do nieco większej wydajności energetycznej kolektora KS2000TLP w porównaniu z kolektorem KS2000SLP. Ponadto kolektor KS2000TLP wyróżnia wyższa estetyka i lepsze zabezpieczenie obudowy aluminiowej w stosunku do kolektora KS2000TP. Kolektor słoneczny KS2000TLP przeszedł pełne badania energetyczne i jakościowe które potwierdza uzyskany certyfikat SOLAR KEYMARK. Podane w tabeli współczynniki sprawności i strat odniesione są do powierzchni czynnej kolektora.

 
Długość: 2018 mm
Szerokość: 1037 mm
Wysokość: 89 mm
Waga: 40 kg
Pojemność cieczowa: 1.1 l
Powierzchnia brutto kolektora: 2.09 m2
Powierzchnia czynna (apertury): 1.82 m2
Sprawność optyczna: 80.2 %
Współczynnik strat A1: 3.8 W/(m2K)
Współczynnik strat zależny od temperatury A2: 0.0067 W/(m2K2)
Gwarancja: 10 lat

1 X Profil maskujący KSL

Profil maskujący służy do zakrycia przerwy pomiędzy płaskimi kolektorami wchodzącymi w skład baterii. Wpływa na poprawę estetyki tworząc na dachu jednolitą powierzchnię.

1 X Zestaw przyłączeniowy ZPKS 2

Zestaw przyłączeniowy ZPKS 2 pozwala na kompletny montaż i połączenie baterii dwóch płaskich kolektorów słonecznych z rurami instalacyjnymi.
 

 

Obudowa czujnika z odpowietrznikiem: 1 szt.
Korek KS3/4: 2 szt.
Półśrubunek KS3/4: 2
Uszczelka S24/18: 9
Śrubunek KS3/4": 2 szt.

1 X  Podgrzewacz zintegrowany KOMPAKT300HB

 

Podgrzewacz KOMPAKT300H stanowi specjalnie zaprojektowane przez naszą firmę rozwiązanie integrujące podgrzewacz wody, zespół pompowo-sterowniczy oraz naczynie przeponowe. Rozwiązanie to znacznie przyśpiesza i ułatwia montaż instalacji, a całość zajmuje mniej miejsca. Podgrzewacz KOMPAKT 300HB wyposażony jest w dwie wężownice służące do podgrzewania wody użytkowej energią cieplną z kolektorów słonecznych oraz energią cieplną z kotła. Dodatkowo w górnej części podgrzewacza znajduje się króciec umożliwiający zabudowanie grzałki elektrycznej. Podgrzewacz wykonany jest ze stali i pokryty od wewnątrz emalią gwarantującą odpowiednią jakość wody i stanowiącą zabezpieczenie antykorozyjne zbiornika. Dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym jest zabudowana w zbiorniku anoda magnezowa. Z zewnątrz zbiornik zaizolowany jest sztywną pianką poliuretanową o grubości 50mm i pokryty płaszczem typu skay. Zintegrowany z podgrzewaczem zespół sterowniczo-pompowy wyposażony jest w regulator elektroniczny pozwalający na sterowanie pompą kolektorów słonecznych (zmienna wydajność zależna od różnicy temperatur), pompą cyrkulacyjną i kotłem. Umożliwia wybranie trybu i godzin pracy zarówno dla pompy cyrkulacyjnej jak również dla kotła. Pozwala to na maksymalną optymalizację i oszczędność zużycia ciepła dla potrzeb ciepłej wody użytkowej. Podgrzewacz KOMPAKT300HB stanowi zespół urządzeń o wysokiej estetyce wykonania i funkcjonalności szerszej od dotychczas spotykanej w tego typu rozwiązaniach. Do wykonania podgrzewacza zostały wykorzystane materiały o najwyższej jakości gwarantujące trwałość i niezawodność w jego użytkowaniu. Dodatkowo podgrzewacz wyposażony jest w grupę bezpieczeństwa dla c.w.u.(zamontowane na podgrzewaczu: naczynie przeponowe do wody D11, zawór bezpieczeństwa 6 bar, armatura przyłączeniowa).

1 X  Płyn TERMOSOL EKO 20kg

PŁYN TERMSOL EKO stanowi wodny roztwór czystego, nietoksycznego glikolu propylenowego. Posiada on w swoim składzie zestaw inhibitorów, gwarantujących doskonałe właściwości antykorozyjne, umożliwiające eksploatację instalacji w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Temperatura krystalizacji płynu wynosi -25 st.C 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem